Сторінки

Нестандартні уроки

Про те, що математика як обчислювальний інструмент має допомагати на уроках фізики, зрозуміло всім. Загальновідомий  факт, що програми з фізики і математики в середній школі не збалансовані і на своїх уроках вчителі фізики часто-густо займаються викладенням математичної бази для пояснення фізичних законів. 
Часто ж знання з одного предмета використовуються під час викладання іншого цілеспрямовано, з метою показати практичне застосування матеріалу й активізувати пізнавальну діяльність учнів.
Тому, вивчаючи на уроках алгебри в 9 класі тему «Прогресії» можна показати учням застосування цієї теми до розв’язання фізичних задач  з теми «Ядерні реакції».

Інтегрований урок  з алгебри та фізики

Тема: «Застосування прогресій до розвязування задач фізичного змісту»
Мета: Узагальнити поняття прогресії, показати її застосування в математиці, фізиці, техніці. Вчити аналізувати і порівнювати. Розвивати самостійність, уміння працювати з довідниковою літературою, контролювати свої знання, розвивати інтерес до математики і фізики. 







Використання ІКТ на уроках математики вже є необхідністю для формування математичних компетентностей в учнів. Для розвитку просторової уяви учнів, для розвитку вміння використовувати програмові пакети для навчання на уроках геометрії доцільно користуватись програмою «Geometer’s Sketchpad. Дана програма буде дуже корисною для закріплення знань при вивченні теми «Побудова перерізів многогранників».

Урок геометрії в 10 класі.

Тема: Побудова перерізів многогранників методом слідів.

Мета:
  • формувати навички застосування аксіом стереометрії та наслідків з них до побудови перерізів, продовжити формувати  в учнів розуміння поняття перерізу, закріпити знання з використання методу слідів для побудови перерізів многогранників, вміння пояснювати та аналізувати етапи побудови перерізу многогранника; закріпити в учнів навички роботи за комп’ютером і використання програмного засобу «Geometers Sketchpad»;
  • розвивати логічне мислення , просторову уяву, увагу, пам'ять та вміння висловлювати свої думки, збагатити та розвинути свій словесний запас;
  •  виховувати відповідальне ставлення до роботи, дисциплінованість, самостійність, взаємодопомогу та взаємопідтримку.