Сторінки

Фізика. Комп'ютерні технології. Temp Keeper



Програма Temp. Keeper призначена для контролю і спостереження за температурою і вологістю різних об'єктів або середовищ, в які будуть поміщені датчики.


 Дана програма дозволить візуально спостерігати за змінами, що відбуваються, а так само контролювати значення зазначених параметрів в заданих межах, попереджаючи звуковим сигналом, якщо буде потрібно. Вимірювання вологості засноване на психрометричному принципі, тобто використовується сухий і вологий термометр.






Програма працює з цифровими термометрами DS1820, DS18S20, DS18B20, DS1920 фірми Dallas Semiconductor через адаптер мережі MicroLan, що підключається до послідовного порту.





 Застосування програми Temp. Keeper:

Починаючи з підтримання кліматичних умов різних сховищ, інкубаторів, акваріумів, контролем температурних режимів висококласної аудіоапаратури і закінчуючи спостереженнями за погодними умовами зі збереженням даних для подальшої їх обробки, тобто в будь-яких місцях, де дозволяє діапазон вимірюваних температур і похибка термометра.





У обчислювальній техніці даний програмно-апаратний комплекс може використовуватися для температурного контролю пристроїв, що чутливі до перегріву внаслідок розсіювання великої потужності (центральний процесор, процесор відео-контролера, мікросхеми чіпсета і т.п.) або пристроїв із механічним самонагріванням – вінчестерів з великою кількістю оборотів шпинделя (7200 об/хв. і вище). Так само можна контролювати температуру всередині і зовні корпусу, для виявлення причин підвищеного нагріву і, відповідно, підвищення ймовірності виникнення помилок обчислювальної техніки.

В шкільних фізичних лабораторіях під час демонстрацій теплових явищ (нагрівання, охолодження, випаровування, конденсація)




Основні можливості програми:
Ø Автоматичне знаходження підключених датчиків по команді

Ø Індивідуальні налаштування сигналізації для кожного датчика

Ø Відображення вимірюваних параметрів на графіку для більш зручної оцінки їх змін

Ø Видача обраного для кожного об'єкта звукового сигналу

Ø Ведення лог-файлу, який може бути корисний для подальшого аналізу і збору статистики

Ø Обчислення середньої температури в приміщенні при багатоточковому контролі


Ø Відображення вимірюваних параметрів в системному треї для одного з датчиків

Приклад схеми для підключення датчиків через адаптер MicroLan: